Złodziej kury, Beatrice Rodriguez

złodziej kury

Och, zapachniało lasem, sielanką, spokojem. Przed nami chatka w lesie, jakby stworzona do zaczerpnięcia oddechu, mieszkają w niej w pełnej harmonii: niedźwiedź, zajączek, kogut, kury i kurczątka. Wspaniałe życie!

Ale za drzewem przyczajone jest niebezpieczeństwo, przygotujcie się więc na gwałtowne emocje, które wcisną Was w fotel. Chwila nieuwagi i podstępny lis łapie białą, dorodną kurę i ucieka z nią w las. Czy można jej jakoś pomóc?

DSC_0272

Przyjaciele są pełni gniewu, który dodaje im energii w pogoni za lisem. Pędzą na oślep poprzez las, góry, pagórki, wciskają się do norek, albo przynajmniej próbują. Lis zmierza tymczasem do swej kryjówki, gna jak oszalały, nie ma zamiaru porzucić swojej ofiary.

DSC_0265

DSC_0266

Jak widać, nie ma także zamiaru schrupać jej na miejscu, raczej planuje jakąś potrawkę z drobiu, skonsumowaną w domowym zaciszu. Ratownicy opadają z sił, ale nie rezygnują z pogoni, tutaj liczy się każda minuta.

Kiedy wstrętny rudzielec znika w podziemnych korytarzach, zwierzęta czekają na chwilę, kiedy znowu wychyli z nory swój przebiegły pysk. Ale czy wtedy, będzie jeszcze kogo ratować?
A tymczasem, w kryjówce lisiej kryjówce…lis gra z kurą w szachy. Lis gra z kurą w szachy??? Tak, wygląda na to, że mają nawet całkiem dobry humor. Potem zasypiają przytuleni do siebie, nie jest to jednak zabójczy uścisk. Raczej całkiem czuły. Zaskoczeni, prawda?:)

Skoro świt, poszukiwana kura wraz z porywaczem, odpływają łodzią niesieni wartkimi falami oceanu. Za nimi ścigający, na tratwie zrobionej z niedźwiedzia. Po przybyciu do brzegu, zwierzęta są zdecydowane wyzwolić kurę i sprawić rudemu prawdziwy łomot…

DSC_0268

A co zdarzy się naprawdę? To musicie zobaczyć sami, nie chcę odebrać Wam całej gamy zaskoczenia, zadziwienia i naprawdę głośnego śmiechu. Ta historia opowiada wyłącznie obrazami, wyobraźnia czytelnika pisze jednak niezrównane opowieści. Można stworzyć tło detektywistyczne, szpiegowskie, można nawet zrobić z lisa romantycznego bohatera, jak to zrobiłam osobiście:)
Złodziej kury jest równocześnie złodziejem powagi i kiepskiego humoru. Obserwując zwierzęta, ich ruchy i mimikę, czytelnik zaczyna bawić się tą historią i wymyślać najbardziej zwariowane dialogi i komentarze. To wspaniała inspiracja do dalszego ćwiczenia wyobraźni i kreatywności. Dzieci będą pewnie niezrównane w tym działaniu, ale dorośli mają też pewne szanse.

Wyprawa do lasu może być początkiem niezwykłej przygody. Bądźcie na nią przygotowani!

koszyk_blog

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *