Co by tu wtrąbić? Ola Cieślak

co by tu wtrąbić

Co by tu wtrąbić? Niestety, to pytanie prześladuje mnie nazbyt często, choć nawet nie mam trąby:) A główny bohater tej książki dla najmłodszych, trąbę posiada, w końcu jest okrąglutkim i pełnym życia słoniem, który ma niezgorszy apetyt, układa rymy i chętnie planuje swoje menu ze sporym wyprzedzeniem. Mali czytelnicy mogą nauczyć się od niego dni tygodnia i poczuć wielką potrzebę natychmiastowego pochłonięcia góry smakołyków. Na szczęście słonik lubi także zdrowe rzeczy, więc miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie piec każdego dnia Tortu Pavlova…:)

…choć nie ma nic pyszniejszego niż bezowe torty! Ale jak na razie…”Co tak furczy? Co tak burczy? To mój brzuch się z głodu kurczy!” I tak tego nie można zostawić, w końcu jak się jest głodnym, to nic dobrego z tego nie wychodzi. Słoń opracowuje więc listę potraw na cały tydzień: w poniedziałek góra chałek, we wtorek pomidorki ze szczypiorkiem, w środę królować będą renklody, a w czwartek wykwintne sery. Mniam!

DSC_0241

W piątek będzie świetna na urodę manna z miodem, w sobotę spałaszuje wyżej wymieniony niebiański tort, a w niedzielę goniec przywiezie smakowitą pizzę. Pod koniec tygodnia brzuszek już nie będzie kurczył się z głodu, raczej będzie okrągły jak dynia. A potem przyjdzie pora na planowanie nowego menu.

DSC_0242

Książeczka Oli Cieślak jest bardzo pogodna i miła w czytaniu. Jestem pewna, że maluchy będą chciały ją „czytać” na okrągło, więc i rodzice będą już wkrótce powtarzać ten tekst jak mantrę. Rymy są bardzo wpadające w ucho, co sprawia, że nauka dni tygodnia będzie niezwykle prosta i przyjemna. A pobudzające apetyt oddziaływanie? Tego niestety nie da się uniknąć, więc proszę przygotować już wcześniej talerz zakąsek, które będzie można wtrąbić.

A teraz…udaję się do kuchni:) Smakowitej lektury!

koszyk_blog

 

2 myśli nt. „Co by tu wtrąbić? Ola Cieślak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *