Rok w mieście, Katarzyna Bogucka

rok w mieście

W ciągu roku może się zdarzyć naprawdę wiele, każdy dzień przynosi ze sobą nowe uśmiechy losu i nowe wyzwania. W miasteczku stworzonym przez Katarzynę Bogucką tętni życie i dzieje się tak dużo, że nawet najsprytniejszy obserwator spędzi w nim długie godziny. Najpierw trzeba poznać mieszkańców, potem można zacząć podglądać ich przygody, całkiem legalnie i bez ryzyka obrażenia kogokolwiek:)

Rok w mieście zapowiada się niezwykle obiecująco i chociaż mamy słoneczny czerwiec, radzę obiema stopami wskoczyć na styczniową stronę. Ale uważajcie na oblodzoną powierzchnię!

Ta miła staruszka Irena, która właśnie oczekuje wnuka, złamała sobie już nogę i kilka najbliższych miesięcy spędzi w gipsie. Janek jest zakochany w koleżance z pracy, która marzy o bardziej aktywnym życiu, Malina spędza czas ze swoimi dwoma psami i odwiedza cukiernię babci, a Magda już wkrótce będzie miała dziecko.

DSC_0735

Na każdej ilustracji jest to samo miasto, pokazane w jednakowym „ujęciu”, zmieniają się tylko pory roku, pogoda i sytuacje. To ludzie są sercem miasta i w tej książce najlepiej to widać. Pierwsza rozkładówka przedstawia wszystkich bohaterów, wraz z krótkim opisem, na kolejnych stronach oglądamy ich w różnych miejscach i okolicznościach.

DSC_0734

Poszukiwania i „identyfikacja” zajmują naprawdę dużo czasu, postaci jest kilkadziesiąt, a ich losy wzajemnie ze sobą powiązane. To dobre ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość, choć od mniejszych dzieci nie można wymagać odnalezienia każdego bohatera. Maluchy mogą spokojnie oglądać obrazki i słuchając opowiadania rodziców, uczyć się nowych słów.

DSC_0736Katarzyna Bogucka ma swój specyficzny, nieprzesłodzony styl. Nie każdemu musi się on podobać, ale jej ilustracje są oryginalne i rozpoznawalne. „Rok w mieście” pełen jest stanowczych kształtów, mocno zaznaczonych konturów i intensywnych barw. Każdy miesiąc ma swoje dominujące kolory, które odróżniają go od innych. Dużo w tym energii i mocy, nad tą książką nikt nie zaśnie:)

Polecam do wspólnego odkrywania i zabawy dla mniejszych i większych!

koszyk_blog

 

Jedna myśl nt. „Rok w mieście, Katarzyna Bogucka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *