Po prostu rysuj! Po prostu maluj! Sam Piyasena, Beverly Philp

po prostu rysuj   po prostu maluj

Kilka dni temu, spotkałam sąsiada niosącego duże malarskie płótno ( słowo „podobrazie” zupełnie nie pasuje do tego szlachetnego przedmiotu). Zanim zdążyłam zatopić się w żalu, bo: „ja to nie umiem i pewnie tak pozostanie”, poklepał mnie krzepiąco po ramieniu mówiąc: „Po prostu maluj!” Jakby wiedział, że właśnie studiuję kursy rysowania i malowania, które stworzyli Sam Piyasena i Beverly Philp, artyści wierzący, że każdy posiadacz ołówka i pędzla może stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Po prostu rysuj! Po prostu maluj! Mam nadzieję, że niezależnie od wieku i przypuszczalnych zdolności udacie się ze mną w tę kreatywną podróż. Naprawdę warto!

DSC_0525

Szkolne lekcje plastyki były raczej miłym zajęciem, chociaż niezbyt rozwijającym. Nauczyciel rzucał temat, po czym oddawał się rozmyślaniom o sensie życia, lub najbliższym posiłku, a my pociliśmy się nad kartkami papieru. Pod koniec lekcji, każdy udawał się ze swoim dziełem do biurka, gdzie zostawało one podsumowane symbolicznym chrząknięciem; dłuższe wyrażało względną aprobatę, a cichutkie i nikłe oznaczało zupełny brak artystycznych zdolności. Autorzy tych książek z pewnością nie siedzieliby za biurkiem, a każdy stworzony obraz uzyskałby najdłuższe pochrząkiwanie świata, dla nich bowiem każde odważne pociągnięcie pędzlem jest godne uwagi.

DSC_0523

Rysowanie i malowanie jest nie tylko dla szczególnie utalentowanych wybrańców, każdy z nas może spróbować stworzyć coś oryginalnego, wystarczy trochę papieru i dobrych chęci. Poradniki wydawnictwa Arkady poprowadzą nas od samych podstaw rysunku i malowania, wskażą potrzebne materiały i nauczą ciekawych technik. Pomogą również dostrzegać twórcze możliwości w każdej chwili i w każdym otoczeniu.

DSC_0520

Szczególnie spodobały mi się zabawy kolorami, które nie ograniczają się do naszej „szkolnej” wiedzy. Tutaj farby używane są w tak różnoraki sposób i na wielu różnych materiałach, zwyczajne przedmioty zamieniają się w małe dzieła sztuki, a entuzjazm do malowania rośnie wraz z każdą przeczytaną stroną.

Autorzy odnoszą się również do wielu znanych artystów, pokazują jak oni wykorzystywali podane metody i wskazują nam, z jakimi dziełami warto się zapoznać. Na szczęście nikt nie wymaga od nas perfekcji mistrzów, choć w jakiś sposób wszystko co namalujemy będzie doskonałe, bo nasze.

DSC_0521

Nie mam wątpliwości, że warto znaleźć czas i odkurzyć pędzle, schowane w najdalszym kącie.  Kreatywne działanie pozwala się odprężyć i dać upust swoim emocjom. Malując odkrywamy na nowo samych siebie, oddajemy pokłon artystycznej części naszej duszy.
Po prostu rysuj! Po prostu maluj! Zrób to!

koszyk_blog

 

 

Jedna myśl nt. „Po prostu rysuj! Po prostu maluj! Sam Piyasena, Beverly Philp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *