Piraci, 1001 drobiazgów i Ali Mitgutsch

piraci

Jeśli Wasze dziecko chciałoby się przenieść w niebezpieczne czasy piratów, zawrzeć z nimi bliższą znajomość i przeżyć morską przygodę, to Ali Mitgutsch będzie dla niego znakomitym przewodnikiem.Na początek, zaprowadzi Waszego malucha do tajemniczych miejsc, w których piraci wypoczywali, naprawiali swoje statki i przygotowywali plany kolejnych wypraw. Można ich tam poobserwować w stanie „spoczynku”. Śmieją się, leniuchują i sprawiają rubaszne i wesołe wrażenie. Autor wie co robi i łagodnie wprowadza nas w ten groźny świat:)

Do pirackiego tematu podchodzi bardzo rzeczowo i nim nas zabierze na pełne morze, zaznajomimy się z kilkoma piratami i poznamy ich narzędzia pracy, pirackie symbole oraz wszystko to, co z pirackim tematem jest związane. Po tym wprowadzeniu będziemy rozróżniać Eryka Haczyka, Gładkiego Bola, Wojtka Scyzoryka i jeszcze kilku ich kumpli, piracka broń nie będzie dla nas żadną tajemnicą, także ich przysmaki i zwierzęcy pupile. Będziemy przygotowani na widok morskiego dziwadła i potwora, co również ma duże znaczenie…

Jeśli mały wielbiciel pirackiego świata będzie chciał w końcu przejść do konkretów, to jego życzenie zostanie natychmiast spełnione. Właśnie znajdujemy się na pełnym morzu, piraci atakują statek handlowy, część jego pasażerów poddaje się przerażona, część skacze do wody, ktoś wspina się na maszt, ogień, dym, wrzawa, panika. Uff, jak dobrze, że można przewrócić stronę.

Dla odsapnięcia i nabrania tchu przed następnym napadem, zwiedzimy teraz statek opanowany przez piratów i ta wycieczka niezmiernie mi się podoba. Statek widzimy w przekroju, możemy więc zajrzeć w każdą jego część. No cóż, łup musiał być niezły, bo nastroje pirackie wyśmienite. Już widzę kufry pełne skarbów! Widzę także pojmanych pasażerów i mnóstwo różnych sytuacji i szczegółów.

ilustracje kartonowe, czytam sobie 070

Chciałabym się tu zatrzymać dłużej, ale ciekawość pcha mnie dalej, na bezludną wyspę, gdzie zostaną ukryte zrabowane trofea. Turkusowa woda, palmy, warto zwolnić i w spokoju przyjrzeć się pirackiej bandzie. Niektórzy leniuchują, paru się wygłupia, większość zajmuje się przenoszeniem łupów. Panuje sielski wręcz nastrój, ale jest to cisza przed burzą. Piraci nie byli bezkarni. Królewskie statki wyruszały na poszukiwania korsarzy, by uwolnić jeńców i odebrać zrabowane skarby. Będziemy świadkami takiego ataku, które zakończy się porażką korsarzy i zwycięskim świętem całego miasteczka, które z radością powitało uwolnionych więźniów.

ali mitgutsch

Ali Mitgutsch to postać bardzo znana w świecie ilustrowanej książki dziecięcej. Jego sposób opowieści to obrazy, pełne ciekawych i zabawnych szczegółów, które podpowiadają nam nowe wątki, dzieci inspirują do zadawania pytań i sprawiają, że książki 1001 drobiazgów stają się pozycjami, do których wciąż wracamy. Autor zapewnia swoim czytelnikom nie tylko dobrą zabawę, ale też uczy. W „Piratach” temat został przedstawiony dokładnie i bardzo atrakcyjnie. Na miarę kilkuletniego odbiorcy, oczywiście, który, uzbrojony w wiadomości, może dalej snuć pirackie opowieści.

Książka pełna barw, dynamicznej akcji i humoru. Ćwiczy koncentrację i wyobraźnię. Ładne, kartonowe wydanie wiele zniesie i zadowoli każdego pirackiego fana:)

 

koszyk_blog

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *