Opowiem ci, mamo, co robią koty, Nikola Kucharska

opowiem ci mamo co robią koty

Kici kici…tyle puchatych i kudłatych stworzeń w jednym miejscu? Pewnie, sympatycznych czworonogów nigdy za wiele. Nikola Kucharska musi być wielką miłośniczką kotów, bo nie tylko opowiedziała nam co robią koty, ale także z dużym wdziękiem i poczuciem humoru przeniosła je dla nas na strony tej książki. Usiądźcie więc wygodnie i oddajcie się tej kociej lekturze, choć obawiam się, że najlepsze miejsca zostały już zajęte przez Mruczki i Pusie:)

Maciek ma osiem lat i uważa, że jest prawie dorosły. Ta rudowłosa piękność to jego mama Alina, a sympatyczny jegomość w trampkach to tata Roman. Są jeszcze dziadkowie i sąsiedzi, a także najważniejsi bohaterowie: kocur Gbur i malutka kotka Żabka. Jest też wiele innych kotów najróżniejszej maści, tuszy i urody przechadzających się po każdej stronie. Miauuu…

DSC_0014

Gbur jest nieco nadąsany, do niedawna pędził sobie bowiem bardzo wygodne i uprzywilejowane życie. Cały dzień spał sobie na łóżku, na schodach, pod stołem, na dachu i w wielu innych przytulnych miejscach. Wypróbował mnóstwo wygodnych pozycji np: „na pływaka”, „na placek”, „na ślimaka”, czy wybitnie wygodna…”na kłodę”. I tak by sobie leżał dalej superwygodnie na tę kłodę, gdyby w ich domu nie pojawiła się Żabka. Żabka wpadająca na Gbura na schodach, Żabka rozciągająca się w jego legowisku, Żabka wywracająca kuwetę, Żabka zakłócająca każdą spokojną chwilę.

DSC_0015

Małe kotki są bardzo żywe, przekonał się o tym Maciek, który zabrał Żabkę na spacer. W krótkim czasie narobiła wielkiego zamieszania płosząc kaczki, uganiając się za wiewiórką i rozsierdzając wielkiego łabędzia, z którym naprawdę nie ma żartów. Kiedy Żabka musiała udać się do weterynarza, zupełnie się jej to nie spodobało. Rodzina wróciła do domu wykończona i podrapana od góry do dołu. Uff…

Na szczęście już wkrótce w domu zapanowała harmonia, Gbur zaprzyjaźnił się z małą kotką, a Żabka nauczyła się domowych reguł.

DSC_0016

Ta obrazkowa historia może być każdego dnia opowiedziana na nowo, ciągle znajdą się nowe, ciekawe elementy. Dzieci nie tylko poznają przygody kocich kompanów, ale także nauczą się wiele o pielęgnacji czworonogów, o opiece nad nimi, a także dowiedzą się, dlaczego lepiej przygarnąć zwierzątko ze schroniska.

Każda strona jest nie tylko pełna kotów, ale także zagadek, łamigłówek i drobnych szczegółów do wyszukiwania. Jest także test odpowiadający na pytanie: „Czy powinienem adoptować kota?”. Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, można zastanowić się nad przygarnięciem własnego kudłatego urwisa. Ale najpierw przeczytajcie „Opowiem ci, mamo, co robią koty” i poświęćcie chwilę uwagi każdemu książkowemu kiciusiowi.

koszyk_blog

Jedna myśl nt. „Opowiem ci, mamo, co robią koty, Nikola Kucharska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *