O nas

25 Maj urodziny 075kopia

Kolejny blog? I to nie o modzie i nie o gotowaniu? Zanim w końcu zapadła decyzja, blogi zaczęły powoli wychodzić z mody. Będzie to zatem niekoniecznie pionierski i nie do końca modny blog. Mamy jednak nadzieję, że kiedy inni blogerzy znudzą się zapisywaniem nowinek i przepisów i wymienią swoje strony na coś bardziej idącego z duchem czasu, my będziemy tryskać pomysłami i ciągle na nowo witać pytaniem…czy tu się czyta?

U nas oczywiście …się czyta. Niezmiennie od dziesięcioleci i z niesłabnącym zapałem. Nasze książki z dzieciństwa są dowodem na to, że byłyśmy prawdziwymi książkowymi molami, pomimo wyjątkowej dbałości, strony ledwo trzymają się okładek. Czytało się pod kołdrą, w ciemnościach, na wakacjach, w zdrowiu i chorobie. W przerwie dla „odpoczęcia oczu”, któraś z nas zawsze rozbijała sobie głowę, co upewniało naszych rodziców, że czytanie jest najbezpieczniejszą formą spędzania wolnego czasu
Książki to dla nas nie tylko słowa, emocje i informacje. Są symbolem stylu życia, dalekiego od plastiku, komercji i myślących za nas gier komputerowych. Są łącznikiem pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Pobudzają do myślenia, tak jak robiły to przed wiekami, wzruszają, śmieszą, czasem są źródłem nowych marzeń i celów. A najważniejsze…potrafią zachwycić, jak nic innego.

Codziennie zwiedzamy wiele zapisanych stron. Spacerujemy po nich nie tylko prywatnie ale również dlatego, że zawodowo zajmujemy się książkami dla dzieci i młodzieży. Moja droga współblogerka i przy okazji siostra, jest fanatyczną podróżniczką po beletrystyce dziecięcej, pozostawiając mnie ( ku mojej radości) książki popularnonaukowe i poradniki . Jeżeli wydaje się Wam, że XXI wiek jest nieprzyjazny dla literatury, to musielibyście zobaczyć, jakie wydawnicze cuda trafiają codziennie do naszych rąk. Jednym słowem…mamy najlepszą pracę na świecie!

Nie będzie tu zbyt wiele o modzie i gotowaniu, te tematy pozostawimy ekspertom. Ale jeśli zechcecie poczytać o książkach, porozmyślać wspólnie o współczesności, zaczerpnąć rady, albo wspólnie się pośmiać, to czujcie się zaproszeni!
Czy tu się czyta? Pewnie, jakże mogło by być inaczej!:))

2 myśli nt. „O nas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *