Najlepsze książki dla dzieci: „Z radością do szkoły”

002
Chodzenie do szkoły powinno sprawiać przyjemność, dzieci spędzają w niej przecież dużą część swojego czasu. Aby przygotować małych uczniów do szkolnego życia można wykorzystać świetne książki, których wybór tutaj przygotowałam:

1.”Mała szkoła. Dziennik lekcyjny”, Liliana Fabisińska
Nie ma jak zabawa w szkołę! Z tą książką można zostać poważnym nauczycielem, który prowadzi lekcje, sprawdza obecność i sprawiedliwie stawia oceny, także jedynki:)   http://ksiegarnialuna.com/mala-szkola-dziennik-lekcyjny-p-978.html

2.„Praktyczny poradnik ucznia. Twoja szkoła bez tajemnic”, Marcin Przewoźniak
Z tym poradnikiem wszystko stanie się jasne, przynajmniej jeśli chodzi o szkołę i uczniowski dzień. Nauka, oceny, przyjaźnie, wycieczki szkolne, zawartość tornistra i pudełka na drugie śniadanie…ta książka odpowie na każde ważne pytanie.
http://ksiegarnialuna.com/praktyczny-poradnik-ucznia-twoja-szkola-bez-tajemnic-p-1003.html

3. „Korniszonek”, Grażyna Bąkiewicz                                                                        Korniszonek uwielbia szkołę, choć naukę nie uważa za sprawę bardzo istotną. Właściwie z całych sił próbuje jej unikać, nawet używając magii…Najśmieszniejsza książka o szkole, z gwarancją eksplozji śmiechu.
http://ksiegarnialuna.com/korniszonek-p-351.html

4. „Ja też chcę chodzić do szkoły”, Astrid Lindgren
A przynajmniej zobaczyć, jak wygląda szkolny dzień. Gdy nadarzy się niespodziewanie taka okazja, Lena z radością z niej skorzysta. Ciepła, ciekawa, pełna humoru i ponadczasowa książka o szkole znakomitej szwedzkiej autorki
http://ksiegarnialuna.com/ja-tez-chce-chodzic-do-szkoly-p-3118.html

5.„Moje szczęśliwe życie”, Rose Lagercrantz
Bardzo pogodna i dowcipna historia o Dunii, która właśnie rozpoczyna  swoją szkolną przygodę. Jej rozterki i radości z tym związane będą bliskie dzieciom, które właśnie wstępują w szkolne progi.
http://ksiegarnialuna.com/moje-szczesliwe-zycie-p-448.html

6. „Nie odrobiłem lekcji, bo…”, Davide Cali
….bo porwało mnie UFO. W moim pokoju ukryła się banda zbiegów i za nic nie chciała wyjść. Mięsożerne rośliny wymknęły się spod kontroli. Te i inne niezwykle ważne powody braku zadań domowych znajdziecie w cudownie ilustrowanej książce, która po prostu powala śmiechem i pomoże spojrzeć na szkołę z dystansem i humorem.
http://ksiegarnialuna.com/nie-odrobilem-lekcji-bo-p-2943.html

7. „Hurra, idę do szkoły!”, Ingrid Uebe
Radość z pójścia do szkoły będzie jeszcze większa po przeczytaniu tych wesołych opowieści, które opisują pierwszy szkolny dzień, ślubowanie i pierwsze lekcje rezolutnej Niny i jej nowych kolegów z I A.
http://ksiegarnialuna.com/hurra-ide-do-szkoly-historyjki-na-poczatek-szkoly-p-3401.html

Ilustracja pochodzi z książki: „Mała szkoła. Dziennik lekcyjny”, Liliany Fabisińskiej

3 myśli nt. „Najlepsze książki dla dzieci: „Z radością do szkoły”

  1. Moja córka idzie do drugiej klasy i uwielbia Dunię. Zaczęłyśmy czytać dwa lata temu, kiedy jeszcze ja jej musiałam czytać, ale sięga po tą książkę nawet dziś i czyta sama. Ostatnio również wyszła nowa książka z serii o Mikołajku, „Szkolne przygody Mikołajka”. Córka przeczytała ją sama jeszcze w wakacje 🙂 To jej pierwsze spotkanie z Mikołajkiem i muszę przyznać, że bardzo jej przypadł do gustu. Mikołajek jak to Mikołajek, psoci i czasem pakuje się w kłopoty, ma uroczych kumpli i sam jest uroczy. A to wszystko w klimatach szkolnych, bardzo „na czasie”. Jeśli rodzice szukają kolejnych książek, które pokażą dzieciom, że szkoła nie jest taka straszna, a wręcz przeciwnie to myślę, że warto zapoznać się również z tą pozycją 🙂

    • Dunię należy uwielbiać:) Właśnie mam przed sobą najnowszą opowieść o niej: „Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa”, taką troszkę smutną, ale na szczęście z pozytywnym zakończeniem:) Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *