Mecz o wszystko, seria „Czytam sobie”, Ewa Nowak

mecz o wszystko

Nie jestem ekspertem od futbolu, ale może czas to zmienić? Nowa książka Ewy Nowak przybliża nam wszystkie sekrety piłkarskiego świata, po tej lekturze już nie trzeba się wstydzić swojej niewiedzy. Początkujący czytelnicy, proszę o uwagę! Spodenki i korki założycie później, teraz trzeba skupić się na dokładnym przyswojeniu sobie najważniejszych informacji. Co to jest drybling? Czy faul taktyczny jest zgodny z przepisami? I dlaczego hat-trick wywołuje tyle emocji? Przygotujcie się na „Mecz o wszystko„!

Autorka pisze we wstępie, że przed napisaniem „Meczu o wszystko” rozmawiała z kilkoma zawodowymi piłkarzami, aby dowiedzieć się wszystkiego o ich codziennym życiu, treningach, meczach i spędzaniu wolnego czasu. Trud się opłacił, bo treść jest bardzo rzetelnie i wnikliwie opracowana.

Głównym bohaterem jest Artur, który bakcyla piłki złapał już w szkole podstawowej. Obecnie jest profesjonalnym sportowcem, gra na pozycji napastnika. Przed nim bardzo długi dzień, wieczorem odbędzie się bardzo ważny mecz, a wcześniej wiele godzin treningu. Jednak najpierw wszyscy spotykają się na odprawie, na której omawiają strategię gry. Następnie Artur idzie na siłownię aby poćwiczyć mięśnie brzucha. Potem rozpoczyna się właściwy trening z rozgrzewką, treningiem interwałowym i technicznym. Na końcu każdy ćwiczy indywidualnie swoje umiejętności. Artur skupia się na podawaniu lewą stopą, to jest jego „słabsza stopa”.

Po treningu przychodzi czas na obfity posiłek, Artur otrzymuje codziennie 3900 kilokalorii! To naprawdę dużo, ale musi mieć dużo siły do działania. Po obiedzie Artur odbywa rozmowę z psychologiem sportu, który przygotowuje piłkarzy do codziennych wyzwań.

Popołudniowy mecz przynosi ze sobą ogromne emocje. Pierwsza połowa jest niekorzystna dla drużyny Artura, jednak w drugiej udaje się im nadrobić straty i  zdobywają przewagę. Jeszcze jeden gol i gwizdek. Wygrana! Piłkarze są przemęczeni, ale bardzo szczęśliwi. To był długi dzień z bardzo pomyślnym zakończeniem.

Ewa Nowak przybliżyła nam piłkarskie życie, pełne dyscypliny, wysiłku i wielkich emocji. Młodzi czytelnicy mogą poczuć jego smak i zastanowić się nad własną sportową ścieżką. Messi i Ronaldo też byli kiedyś małymi chłopcami z wielkimi marzeniami, którzy zdecydowali się wykorzystać swój talent i podjąć ogromny wysiłek, aby być wśród najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

Myślę, że wszyscy wielbiciele piłki chętnie sięgną po tę książkę, a przy okazji poćwiczą swoje czytelnicze umiejętności. „Mecz o wszystko” może przenieść dzieci nie tylko do piłkarskiego świata, ale także do świata literatury:)

koszyk_blog

 

 

 

 

Jedna myśl nt. „Mecz o wszystko, seria „Czytam sobie”, Ewa Nowak

  1. Moja córka gdy uczyła się czytać przerobiła bardzo dużo książek z tej serii. To świetna rzecz na początku przygody z czytaniem: są krótkie, litery są duże, a przede wszystkim są ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *