Królestwo zwierząt, Millie Marotta

królestwo zwierząt

Czy zdarzyło się Wam kiedyś leżeć na trawie i obserwować uważnie każdy najmniejszy listek i każdego owada bzyczącego nad głową? Czy pamiętacie taką chwilę, w której udało się Wam choć przez chwilę spojrzeć na otaczającą naturę innymi oczami i poczuć ją każdą cząstką swego ciała i umysłu? Jeżeli nie, to obejrzyjcie ilustracje, które stworzyła Millie Marotta, artystka urodzona w Walii i od dzieciństwa zafascynowana przyrodą.

DSC_0474

Walijska wioska była dobrym nauczycielem, pokazała Millie piękno i doskonałość roślin i zwierząt i nauczyła ją dostrzegać szczegóły, które dla innych być może na zawsze pozostaną ukryte. Oglądając tę książkę, byłam zaskoczona ilością detali, kształtów i barw…w miejscu, gdzie żadnych kolorów nie ma. Pokolorowanie pozostaje w naszych rękach i nie muszą to być dziecięce rączki, jest to raczej „kolorowanka” dla dużych i dojrzałych dzieci. Dla tych, które muszą odpocząć w magicznym królestwie. Z kredką w dłoni:)

DSC_0479

W ostatnim czasie kolorowanki wyszły z dziecięcych pokoi i na dobre zadomowiły się w dorosłym świecie. Mają uspokajać skołatane stresem umysły i dusze i dają szansę na odrobinę spokoju i kreatywności pędzącym na oślep współczesnym ludziom. „Królestwo zwierząt” jest jedną z najładniejszych pozycji tego typu, tutaj dodatkowym uspokajającym czynnikiem jest przyroda, która łagodnie wynurza się ze stron książki i czeka na kolory, którymi ją upiększymy. Cóż za błogość!

DSC_0478

Ale przyjemność łączy się tutaj z uważnością i wytrwałością, wzory są niezwykle drobne i wymagają spokoju i czasu. Efekty będą jednak piorunujące i już wkrótce ogrody zakwitną a bajecznie kolorowe ptaki uniosą się nad naszymi głowami:)

Powodzenia w kolorowaniu świata!

koszyk_blog

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *