Jejku – Jejku chce coś zmienić, Magali Le Huche

jejku jejku

Za oknem chłód i zima w pełni, a mi się już marzy wiosna, która niesie ze sobą nie tylko słońce i ciepło. Wiosna przynosi chęć zmian! Dziobak Jejku – Jejku poczuł właśnie pierwsze jej podmuchy i natychmiast zdecydował, że przemaluje swój pokój. Jego przyjaciele chętnie wesprą go w tym przedsięwzięciu, do dzieła! Pomożecie w wyborze koloru?

DSC_1656

Przyjaciele Jejku – Jejku natychmiast chcieli pomóc. Zajączek Bio stwierdził, że pomarańczowy będzie pasował jak ulał do przytulnego mieszkanka. No to zaczynamy, pędzle w dłoń, wiadro pomarańczowej farby i po krótkim czasie pokój zamienia się w…soczystą marchew. To chyba nie jest to, co dziobaki lubią najbardziej, oj nie!

DSC_1657

Żółwica Gonia wie jak temu zaradzić. Trzeba przemalować na zielono! I już wkrótce wszystko się zieleni, a na miejscu marchewek wyrastają drzewa. Nawet małe kaczuszki zzieleniały i wyglądają dość dziwacznie. Żabka Zubi ( choć to jej własny kolor) nie jest zachwycona. Różowy byłby dużo bardziej przytulny.

DSC_1658

Po chwili różowi się wszystko, nawet mrówki przechodzące przypadkiem przez mieszkanko. Jak możecie się domyślić, to nie jest ostatnia zmiana, w końcu każdy chce wypróbować własną kolorystyczną wersję. Robi się straszny harmider, bitwa na kolory i gniazdko Jejku – Jejku zamienia się w pobojowisko skąpane w farbie. Dziobak nie ma innego wyjścia…kopie sobie nową norkę i maluje w swoich ulubionych kolorach: białym i niebieskim. Ale, że jest niezwykle miłego usposobienia, ani przez chwilę nie złości się na przyjaciół. Chcieli przecież dobrze!

Z dużą przyjemnością czytałam tę książeczkę. Ilustracje są świetne, bohaterowie uroczy, a otwierane okienka kryją wiele niespodzianek. Tyle tu zapału do zmian, energii i pozytywnego nastawienia, że pewnie sama zaczęłabym malować, gdybym miała pod ręką wiadro farby:) Pomimo styczniowego chłodu, w moim sercu kwitnie radość i nadzieja, że wiosna nadejdzie wielkimi krokami, a mi nie minie ochota do zmian. Nie tylko Jejku – Jejku chce coś zmienić. Nad wyborem farb zastanowię się jednak sama:)

koszyk_blog

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *