Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe, Peter Brown

dzieci to koszmarne zwierzatka

Tak to jest, jak się nie słucha mamy! A przecież mówiła, że dzieci to koszmarne zwierzątka domowe. Ale Lusia nie chciała słuchać i kiedy znalazła w lesie małego chłopca, postanowiła go oswoić. Maluch łatwy w obsłudze nie był, oj nie! Ze względu na swój nieco przerażający głosik został Piskaczem, uczył się niezbyt szybko, a mieszkanie niedźwiedzi zamienił w pobojowisko.
Głośny śmiech, który mi towarzyszył, pewnie słychać było nawet głęboko w lesie, gdzie mieszkają misie.

DSC_0293

Naprawdę nie sposób powstrzymać chichotu, ale także uśmiechów, uśmieszków, półuśmiechów i wszystkich pozostałych sposobów okazywania zadowolenia. Urocza, wypełniona entuzjazmem po koniuszki jej włochatego ciałka Lusia, jest z całą pewnością najbardziej magiczną misiową dziewczynką pod słońcem, a mały Piskacz, to dopiero łobuziak!

DSC_0294

Lusia ma wielkie zasoby miłości i cierpliwości, ale chłopiec ma za nic dobre maniery i „przyzwoite” zachowanie, czyli jest przeciętnym młodym człowiekiem:) Nie chce siusiać do kuwety, a najlepszą zabawą jest maltretowanie mebli. Przeżywają razem chwile radości i błogości, innym razem bywa bardzo męcząco, jak to z małym dzieckiem. Niedźwiedziowi nawet trudno:)

DSC_0297

Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe, temu nie da się zaprzeczyć. Wreszcie ktoś powiedział to głośno:) Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za porównywanie dzieci do zwierzątek, bo jako rodzice potrzebujemy przede wszystkim jednego…dystansu. Peter Brown ma tego całkiem sporo, jego poczucie humoru jest także wyjątkowe. Książka ma świetne ilustracje, od których nie można oderwać wzroku. Szczególnie zniewalająca jest mimika głównych bohaterów, boska!
Polecam tę książkę do wspólnego czytania, rodzice w końcu też potrzebują rozrywki. A w razie napotkania w lesie niedźwiadka, proszę pamiętać: nie każdy paraduje w baletowej spódniczce i jest tak słodki jak Lusia!

koszyk_blog

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *