Basia i piłka nożna, Zofia Stanecka

basia i piłka nożna

Basia lubi oglądać cotygodniowe mecze, można wtedy podjeść słonych paluszków i później położyć się spać. Obserwowanie dzikich tańców taty też ma swój urok. I te niekończące się komentarze po zakończeniu meczu, niezbyt dużo z nich rozumie, ale świetnie się przy nich usypia.
Basia nie podziela co prawda gwałtownych emocji taty i brata, jednak czasem czuje się odrobinę wykluczona z tego piłkarskiego świata. A przecież ona także chciałaby od czasu do czasu pobiegać z Jankiem za piłką, nie mówiąc już o przeglądaniu tych błyszczących piłkarskich kart. Choć to właśnie te karty stały się źródłem wielkich kłopotów…
…jedna z nich trafiła bowiem całkiem przypadkowo do jej kieszonki. I pozostała tam zapomniana, a po pewnym czasie pognieciona i poklejona. Janek bardzo rozpaczał, myślał że ukradziono mu ją w szkole. Taki unikat!

DSC_0333

Basia w końcu zdecydowała się przyznać, a Janek nie omieszkał pogniewać się „na całe życie”, co oznaczało dokładnie jakieś dwie godziny. Pogodziła ich wspólna piłkarska rozgrywka w parku, cała rodzina dała z siebie wszystko biegając za piłką, a Janek i Basia byli niezwyciężeni! Jak powiedział tata: „Piłka to jedna z najważniejszych rzeczy na świecie” i chyba się nie pomylił:)

DSC_0334 „Basia i piłka nożna” jest kolejną częścią opowieści Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Temat idealnie pasuje do wiosennej aury, kiedy dzieci niecierpliwie czekają, aby wreszcie bawić się na świeżym powietrzu i biegać za piłką. Historia pokazuje, jak to jest być młodszą siostrą, która bardzo się stara dorównać bratu, ale tak do końca to tych „męskich” emocji nie zrozumie. Dziewczynki mogą być świetnymi piłkarzami, ale nigdy nie pojmą, dlaczego utrata jednej piłkarskiej karty może wywołać prawdziwy dramat.

Ta książka spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wszyscy lubią kopać piłkę, to w końcu świetna zabawa! Ale niektórzy, oglądając mecz wyczyniają dzikie tańce, a inni spokojnie układają się przed telewizorem do snu:) Tak to już jest, każde z nas jest inne i całe szczęście!

koszyk_blog

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *